Preview: FCB vs. Real Madrid

23. 12. 2007 | † 23. 12. 2008 | kód autora: m3j
primera divisioPřinášímě vám preview z utkání mezi FC Barcelonou a Realem Madrid. Zápas se odehraje na Nou Campu...

Fotbalový ježíšek přichází letos o něco dřívě a dárky se budou rozdávat 23.12. na Nou Campu, kde se odehraje největší derby v evropském fotbalu - El Clásico. Rivalita mezi Barcelonou a Realem je více než jen fotbalovou záležitostí, oba kluby jsou symboly svých regionů - Katalánska a Kastilie. Za původcem velké nenávisti lze označit Francisca Franca, za jehož vlády byl Real upřednostňován a získal tak většinu ze svých titulů. Naopak Barça neprožívala v tomto období nejšťastnější chvilky.


To je ale minulost, současnost je jiná. Přesto vyznívá lépe pro Real, který je úřadujícím mistrem a na Nou Camp přijíždí se čtyřbodovým náskokem, takže na špici tabulky přezimuje ať už zápas dopadne jakkoliv.

Minulé El Clásico se Real mohl spolehnout na rozhodčího, který výrazně ovlivnil utkání ve prospěch madridského klubu. Zařídit repete se pokusil Bernd Schuster, který využil svou tradiční taktiku. Prohru v Seville svedl německý trenér na rozhodčího, následující týden zařídili sudí výhru Realu proti Mallorce, jejíž trenér se nestačil divit. Stejný postup zvolil Schuster i po středeční remíze v Alicante, kde údajně jeho tým hrál proti 12. Jak zareaguje v neděli Mejuto González, který tento zápas bude řídit?

Očekávat lze i velmi tvrdé utkání. Bernd Schuster ve svém posledním utkání proti Barceloně dokázal, že umí praktikovat styl "Joga bolí to", když jeho hráči celý zápas doslova lovili Lionela Messiho. Tento Argentinec se o své zdraví tentokrát nebude muset obávat, jelikož už je stejně zraněný. Přesto nelze vyloučit, že se hráči jako Diarra či Ramos zaměří na někoho jiného.

Předpokládané sestavy:

FC Barcelona: Valdés - Puyol, Marquéz, Milito, Abidal - Xavi, Touré, Gudjohnsen/Deco - Etoo, Giovani/Ronaldinho, Iniesta.

Real Madrid: Casillas - Ramos, Pepé, Cannavaro, Heinze/Marcelo - Sneijder, Guti, Diarra, Robinho - van Nistelrooy, Raúl.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sport

Související články

Copyright © 2008-2020 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.